Data Publikacji: 15-03-2017 23:34
Kategoria: Strona główna -> Aktualności
Autor: Andrzej Rutkowski

Pierwszy wygrany turniej Nel Matusik w Tenis 10!!!

W dniu 11 marca 2017 roku klub tenisowy Tenes w Jawczycach (k/Warszawy) zorganizował grupowy turniej w kategorii czerwonej do 8 lat i w kategorii pomarańczowej do 9 lat. Z Węgrowskiego Stowarzyszenia Tenisowego w turnieju udział wzięły siostry Nel i Liwia Matusik. Młodsza z zawodniczek w kategorii czerwonej zajęła 4. miejsce przegrywając tylko w grupie finałowej z trzema chłopcami, ponieważ była to kategoria mieszana. Natomiast w w kategorii pomarańczowej wystartowały Nel i Liwia. Liwia wygrała swoją trzyosobową grupę, a Nel zajęła 2. miejsce w swojej czteroosobowej grupie, przegrywając 3/4 (w tiebreaku 1/7) tylko z 9 letnią Marleną Domaradzką TUKS Kozica Piotrków Trybunalski, która to na początku marca zajęła 5. miejsce w WTK FAF Radomsko skrzatek do 12 lat. W fazie pucharowej Marlena Domaradzka pokonała 4/0 Amelię Kocewiak, Nel Matusik 4/0 siostrę Liwię. W finale Nel zrewanżowała się i pokonała 4/3 (w tiebreaku 7/2) Marlenę Domaradzką. Tym samym Nel Matusik wygrała turniej Tenis 10 w Jawczycach , a Liwia Matusik zajęła 3. miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Trenerem naszych zawodniczek jest Andrzej Rutkowski.